Sık Sorulan Sorular

Düğününüzden bir veya iki hafta önce muhakkak sizlerle ofisimizde görüşüyoruz ve düğün gününüzü en ince ayrıntısına kadar programlıyoruz.
Dış çekiminiz için buluşma saatimizi ayarlarken kuaföre giriş saatinizden kız alma merasiminizin başlangıç saatine kadar  önerilerimizi sizlere aktarıp bir aksaklılık yaşamamanız adına tüm gününüzü programlıyoruz.
Dış çekiminizin olacağı mekanı tamamıyla siz belirliyorsunuz .Ofisimizdeki toplantımız sırasında öncelikle ne tarz yerleri sevdiğinizi öğrenip ona göre mekan önerilerimizi sunuyoruz.Yeşil alan olabilir , boğaz kenarı veya renkli sokaklar olabilir , biz sadece mekanları görselleriyle beraber sizlere sunuyoruz siz aralarından seçiyorsunuz .Bunların haricinde sizler için özel anlam taşıyan yerler var ise (İlk tanıştığınız yer veyahut beraber okuduğunuz okul) oralarıda tercih edebiliyorusunuz mekan konusunda tamamıyla özgürsünüz.
Düğün tarihinizi aldıktan ve düğün mekanınızı tuttuktan sonra önceliğiniz fotoğrafçınızı seçmek olmalıdır.Unutmayın ki yıllar sonra elinizde kalacak ve tek hatırlanacak şey fotoğraflarınızdır ve fotoğrafçınızla olan diyaloğunuz ve enerjiniz düğün günü fotoğraflarınızın kaderini belirleyecektir , o sebeble fotoğrafçınız ile en az 4-5 ay öncesinden tanışıp ofisinde örneklerini görüp sosyal medyada sıkı bir takipçisi olmanız gerekmektedir. 
Düğününüzden farklı bir gün çekiminizi yaptırmak düğün günü yaşayacağınız yoğun tempoyu bir nebze rahatlatacaktır.
Düğününüzden bir kaç gün önce geniş zaman zarfında bir yere yetişme gayesi olmadan istediğiniz yerde veya yerlerde dış çekiminizi yaptırabilirsiniz.

Düğün günü birde fotoğrafla uğraşmayın , bırakın en güzel gününüzün heyecanını sonuna kadar yaşayın .
Dış çekiminizi düğün gününüze sıkıştırmak istemiyorsanız bir kaç hafta öncesinden deniz konsepti yaptırıp Trash the Dress çekimini tercih edebilirsiniz veya bir kaç gün öncesinde size uzak olup fakat çekim yaptırmayı istediğiniz heryerde sizlerle olabiliriz .
Düğünden önce fotoğraf çekimiyle uğraşmak istemeyip düğünden sonra yaptırmak isterseniz eğer orada da bir sınırınız yok , siz isteyin biz balayına gittiğiniz yere bile gelelim :)
Yağmur yağması durumuna karşılık her zaman B planımız mevcuttur.Hava durumu son 1 hafta öncesinden netleştiği için isterseniz farklı gün tercihini seçebilir yada kapalı mekan alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.
Albümlerimiz 10 sayfa , 15 sayfa ve 20 sayfa olarak değişmektedir.
Seçmiş olduğunuz paketinize göre 25-40-60 ve 90 fotoğraflı albümlerimiz bulunmaktadır.

Albüm konusunda da tamamıyla özgürsünüz sizin istediğiniz sayfa sayısına göre de (en az 10 ) albüm sayfalarınızı arttırabiliriz (12-17-19 gibi).
Çekiminiz yapıldıktan sonra ofisimizde hemen fotoğraflarınızı yedekliyoruz.Sizi düğününüzden sonraki istediğiniz bir gün de ofisimizde misafir ediyoruz.Kahveleriniz eşliğinde fotoğraflarınızın seçimine başlıyorsunuz.
Albümde kullanılacak tüm fotoğrafları (Kapak,poster ve iç sayfalar) tamamıyla siz seçiyorsunuz.
Siz seçiminizi bitirdikten sonra 15 gün içerisinde size albümünüzün son hali mail olarak iletiliyoruz , beğenmediğiniz noktaları veya değişimini istediğiniz sayfaları bize söylüyorsunuz ve son değişimlerinizi yapıp sizden onayı aldıktan sonra baskı aşamasına  geçiyoruz.
Baskı onayını verdikten sonra en geç 10-15 iş günü arasında albümlerinizi sizlere teslim ediyoruz .
Hayır , hiçbir gizli maliyet yok , size sunduğumuz paketlerimiz ve fiyatlarımız albümlü ve toplam olarak ödeyeceğiniz tutardır. 
Evet , çekiminiz İstanbul dışında olacak ise eğer seyahat masrafları tarafınıza ait olmak üzere İstanbul dışı paketlerimizden yararlanabilmektesiniz.
Evet , bazı mekanlar ücret almaktadır.Bu mekanlarda yapılacak çekimlerde giriş ücreti çift tarafından karşılanmaktadır.
Çekim günü planını yaparken bu konuda da sizleri bilgilendirmekteyiz ve ücretsiz mekanları sizlere sunmaktayız.
Bir mekanda yapılacak Kına-Nişan-Düğün organizasyonlarınızda mekanın anlaşmalı bir fotoğrafçısı yok ise eğer memnuniyetle fotoğraf ve video alanında tüm isteklerinizi karşılayabilir gerekli durumlarda misafirlerinize sıcak satış gerçekleştirebiliriz . 

Çekim süremiz seçmiş olduğunuz pakete ve talep ettiğiniz hizmetimize göre değişmektedir.
Paketlerimiz sadece dış çekim,Trash the Dress veya gün boyu hikaye çekimi olarak değişmektedir.
Düğün hikayesi talep etmeniz durumunda sabah kuaföre girişinizden kız alma merasiminize kadar veyahut düğününüzün sonuna kadardır .
Minimum 400 kare maksimum 2000-2500 kare fotoğraf çekilmektedir ve bunların hepsini size dvd ortamında yüksek formatta teslim edilmektedir .
Hayır.Dünyanın her yerine sadece yol ve gerekli durumlarda konaklama masraflarının karşılanması durumunda hizmet vermekteyiz.
Öncelikle olabildiğinde çok düğün fotoğrafı ve fotoğrafçısını inceleyiniz.Hemen aralarındaki farkı ayırt edebilirsiniz.Nekadar çok fotoğrafçının portföyünü incelerseniz sizler için o kadar iyi ve seçiminizi 3 e düşürüp tek tek ofislerinde kendilerini ziyaret edin . 
Bütün çalışmalarını , albümlerini ve ortamı iyice inceleyin.
Düğün fotoğrafçısının portföyünün genişliği çok önemi çok fotoğraf çekmek yetmez diğer fotoğrafçılardan farklı çekimleri varmı diye incelemeniz gerekmektedir.

En sonuncusu ve en öncemlisi iletişim.Hayatınızın en özel gününü yaşarken eşinizi ve sizi strese sokacak varlığından rahatsız olacağınız bir fotoğrafçıyla çalışmanız hiç hoş olmaz bunu anlamanın en iyi yoluda çektiği fotorğaflardaki gelin ve damatların hatta hatta nedime ve sağdıçların yüz ifadelerine bakmaktır . Yüz ifadeleri doğal gülümsemeleri sıcak ve içten ise düğün fotoğrafçısı ile güzel bir iletişimleri var demektir.
Canon Full Frame kameralar ve en üst seviye L serisi lensler kullanmaktayız .
4 albümden oluşan bir set,poster fotoğraflarınız ,albümünüzün özel tasarım fotoğraflı kutusu ve tüm fotoğrafların olduğu dvd yi size teslim ediyoruz .
Ekibimiz  5 fotoğrafçı ve 5 hikaye fotoğrafçısı olmak üzere 10 kişiden oluşmaktadır.
Sadece dış çekim istemeniz durumunda dış çekim fotoğrafçımız sizlerle beraber olmaktadır.
Sabah kuaförünüzden başlayan bir çekimde ise kuaförünüze hikaye fotoğrafçımız gelmekte , dış çekiminizin olacağı mekanda dış çekim fotoğrafçımız da sizlere eşlik etmektedir. 
Hayır , düğün günü kuaförünüzün çekilip farklı gün dış çekiminizi yapmamız durumunda sizlere 2 gün hizmet vermekteyiz ve ekstra bir ücret talep etmemekteyiz.

Bu tarz bir çalışma son zamanlarda çok revaşta olup düğün günki stresi en aza indirmektedir.
Sizlere tavsiyemiz düğün hikayesi düşünüyorsanız eğer dış çekiminizi farklı gün yaptırıp düğün albümünüzü tek bir gün günü hikayeleştirebilirsiniz.
Evet , video hizmetimizde vardır.İster sabah kuaförden başlayan kız alma merasimine kadar süren süreçte videonuzu çeker size hikaye tadında bir klip ile teslim ederiz , ister farklı gün klip tadında konsept olarak bir video çalışması yapabiliriz.
Eğer düğün yapacağınız mekanınızda bu tarz hizmetler yok ise onunla ilgili de akşam salonunuzda video,jimmy jep , talk to me , sıcak satış vb tarzı hizmetlerlede sizlerle olabiliriz.

Bizimle etkileşimde kalın !

Sosyal mecralarda bizi takip ederek kampanyalarımızdan ve indirimlerimizden faydalanabilirsiniz.

Zeytinlik mah. Yakutlu sok.(Capacity C Kapısı karşısı) No:2/3 Bakırköy İSTANBUL +90 (212) 466 29 19 bilgi@ajansred.com